English version | Česká verze v UTF-8 HTML

Tak nám tu napípaly další kešky. A opět mysterky. Určitě máte radost, že další trotl sviní brněnskou mapu modrým morem, že? ;) Nemusíte se ale bát... Nebude to nic, co by nezvládla vyluštit průměrná cvičená opice.
Teď už ale k věci. Tato keš je součástí série, která byla pracovně nazvána "\m/_(>_<)_\m/", což je smajlík, který má při troše fantazie představovat pařícího Metalistu. Ano, tato série je věnovaná práve tomuto hudebnímu žánru. Nečekejte ale žádný brutality, kešky z této série budou věnované jednotlivým méně známým kapelám, hrajícím melodické subžánry Metalu, jako například Power Metal :)
Tato série vzniká hlavne proto, že se mi v posledních několika letech povedlo najít dost lidí, kterým se taková hudba líbí, jen nevěděli, že existuje. Pod pojmem Metal si totiž lze představit různé věci a ne každej ví, že existují i takové kapely jako Dragonforce, Stratovarius nebo Rhapsody of Fire.
Počet keší této série není nijak pevně dán. Kešky prostě budou růst jako houby po dešti a po každé páté se zjeví i jedna bonusovka. Pravděpodobně všechny kešky budou typu mystery. Protože sám nemám mysterky moc rád, nemám problém s tím, když někdo odloví kešku bez luštění, takže tichá pošta nebo gcfinálky = vaše volba. Zadání mysterky by vždy mělo být jednoznačné a vždy bude k dispozici ověřovač souřadnic (a v případě přesunutí finálky i korekční vzorec pro výpočet ze staré finálky). Umístění kešek nemusí s tématem luštění nijak souviset a tišnovskou kvalitu provedení krabiček ode mě taky nečekejte, ale budu se snažit, aby to nebyly úplný zaokapovky ;) Tož děcka, hoblujte! \m/

Tak po delší době Metalová série opět pokračuje, tentokrát kapelou bez ženských vokálů :) Třetí kapela se jmenuje Timeless Miracle, pochází ze švédského Malmö a už je několik let dočasně neaktivní. Její členové ještě pořád jsou:

Mikael Holst - zpěv, baskytara
Sten Möller - kytara
Patrick Vir - baskytara
Fredrik Nilsson - klávesy
Kim Widfors - bicí

Kapela má na kontě tři dema a hlavně první a jediné album Into the Enchanted Chamber z roku 2005 a rozpracované, ale nedokončené druhé album, na které fanoušci už dlouhá léta čekají. Žánr, který kapela hraje, je opět Melodic Power Metal, ale s různými folkovými a symfonickými prvky. Texty jsou převážně o vlkodlacích, středověku, vlkodlacích, pohádkách a hororech, a... vlkodlacích. Nečekejte ale nic vážného, tahle kapela to bere tak trochu s nadhledem ;)
Aktuální stav kapely je nejasný a něco málo lze odvodit pouze z občasných útržků konverzací mezi fanoušky a členy kapely, válejících se různě po netu (válí se ty útržky, ne kapela ;) ). Pravděpodobně byla činnost kapely na neurčito pozastavena kvuli osobním záležitostem členů kapely (rodina, stavba baráku nebo nahrávacího studia, atd.) a zatím se počítá s tím, že několik let slibované druhé album kapely bude jednou vydáno. Třeba to v roce 2013 konečně dopadne :)
Protože kapela není nijak aktivní a první album už prakticky není možné legálně koupit, jinak než stažením z netu se k jejich hudbě asi nedostanete. Naštěstí i na českých sdílecích serverech se to občas válí ;)

Diskografie:

Rok

Typ Název alba

2002

Demo In The Year Of Our Lord

2003

Demo The Enchanted Chamber

2004

Demo The Voyage

2005

Album Into the Enchanted Chamber

Vaším úkolem bude poslechnout si skladbu (pro naše potřeby označena jako mystery.mp3), ve které kapela poupravila pohádku o Červené Karkulce tak, že jí místo vlka poslala do cesty vlkodlaka - a horor byl na světě :)
Pro získání finálních souřadnic zjistěte:
A = Pořadí, v jakém se skladba nachází na albu Into the Enchanted Chamber
B = Kolikrát se v celé skladbě vyskytuje následující refrén? (sudé číslo... ale to vám je vlastně jedno, když tu máte ověřovač, že? ;))
"Look at me you will see what the moon has done to me
I'm a child of the brightest of nights
Come to me you'll be free of the trouble life can be
Into hell I will send your lost soul, I will drag you into darkness"

A pokud jste přežili tuhle vlkodlačí Metalovou smršť, můžete si v klidu pustit třeba pohodovou The Gates of Hell.mp3. Tady se ale už nic neluští ;)

Archiv stahujte zde: Přímý download nebo Uloz.to

Kešku hledejte zde:
N49° 13.(A+B/2)(A+B/2)(A+1) E016° 34.(B/2)(A)(A+1)

Tentokrát je finálka v úplně jiné oblasti než minule a je provedená jiným způsobem. Vlastně všechno se úplně změnilo i oproti původním plánům, protože na místě, kde měla tato keška být, vyrostly finálky a stage Dodekaedrů :P Původně i to luštění mělo být úplně jiné a grafika listingu lepší, ale protože jsem o většinu materiálů (kromě už hotové, fyzické kešky) asi přišel, je tento listing tak trochu recyklace předchozího. Mám tu v záloze ale i originálnější kousky, takže se ještě pořád máte na co těšit :). Pokud se mi povede staré materiály obnovit, tak dojde ke kosmetickým změnám listingu, ale na finálku a luštění už to nebude mít vliv. Případné chyby v luštění, listingu nebo špatný stav kešky mi hlašte. Chovejte se pokud možno nenápadně. A samozřejmě jako vždycky, finálka není zas tak daleko od výchozích souřadnic ;)
Na první stránce logbooku najdete bonusovou indicii!

Užitečné odkazy:
Fanouškovská skupina "Bring Back Timeless Miracle" na FaceBooku
Timeless Miracle na MySpace
Ukázka "Voices from the Past" z nedokončeného druhého alba
Demoukázka "Queen of Egypt" z nedokončeného druhého alba
Starší demonahrávka "Sir Martin" vydaná mimo jakékoliv album
Encyclopaedia Metallum - zde najdete všechny důležité informace o Metalových kapelách, albech, skladbách. Určitě využijete i při luštění některých keší z této série :)
Metal Storm - online webový portál s články, recenzemi i užitečnými informacemi o jednotlivých kapelách, albech, atd.

Tišnovské geopivko